You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Doğa ile desteklenen yenilik.

Büyüyen dünyamızı beslemek için gıda üretimimizi 2050 yılına kadar %50 oranında artırmamız gerekiyor. Ancak sıcaklıklar yükseldikçe ve su gibi temel kaynaklar giderek sınırlı hale geldikçe, insanlar, doğa ve gıda üretimi, iklim değişikliği, nüfus artışı ve toprak bozulması dahil olmak üzere yıkıcı yeni zorluklarla karşı karşıya kalıyor.

Gıda üretim şeklimiz gelişmelidir. 

Günümüz çiftçileri, tüketicilerin yediğimiz gıdalarla ilgili taleplerine yanıt veren daha sürdürülebilir ürün yetiştirme yöntemlerine ihtiyaç duymaktadır. Syngenta Biologicals, tarımsal biyolojik ürünlerde global bir liderdir ve çiftçilerimize daha fazla seçenek ve kolaylık sunmak için bilime dayalı yenilikler getirmektedir.

Cesurca yenilik yaparak, hepimiz için gıda güvenliğinin geleceğini dönüştürebiliriz.  

Sektör lideri teknolojilerimize, benzersiz araştırma uzmanlığımıza ve küresel ticari kabiliyetlerimize ek olarak, çiftçilere yeni çözümlerimizi daha hızlı bir şekilde sunmak için aktif olarak işbirliğini teşvik ediyoruz. Biyostimulantlar alanında bir inovasyon öncüsü olan köklü şirketimiz Valagro aracılığıyla, çiftçilere insanlar ve doğa için güvenli ve yenilikçi çözümler sunma konusunda 40 yıllık bir geçmişe sahibiz.

Doğa tutkusu, inovasyona inanç, geleceğe bağlılık.
 

Vizyonumuz

Syngenta Biologicals'da, mükemmelliği takip eden, daha fazla ve daha sağlıklı gıda üretmek için bilimi yürekten bir şekilde tarıma uygulayan üçüncü yol zihniyetini sürdürüyoruz

Misyonumuz

Insanlar ve doğa için sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak

Değerlerimiz

Değerlerimizi gerçekten yaşıyor ve bunlara göre hareket ediyoruz 

Müşteri odaklı. Doğadan ilham alır. Bilimle desteklenir.

Bütünlük
insana ve doğaya saygı duyarak dürüstlükle hareket ediyoruz
Tutku
inşa ettiğimiz sürdürülebilir gelecekten sorumluyuz
Güven
söylediklerimizi yapmaya dayalı ilişkiler kuruyoruz
Bağlantılar
bireysel katkıları fark ederken daha büyük resmi görüyoruz
Yenilikçi zihniyetler
cesaret, merak ve kararlılıkla imkanlar oluşturuyoruz

Yönetişim

Aşağıdaki bilgiler, Valagro S.p.a. tüzel kişiliğinin organizasyon modeli ile ilgilidir.

231/2001 Yasama Kararnamesi uyarınca Örgütsel Model

Valagro, 231/2001 Yasama Kararnamesinde yer alan İtalyan yasal düzenlemelere uyan bir Organizasyon, Yönetim ve Kontrol Modeli'ni kabul etmeye karar verdi.

Mesleki Ahlak Kuralları

Mesleki Ahlak Kuralları, kurumsal işlerin yürütülmesine ve şirketin menfaatine, çıkarına çalışan herkes adına en yüksek etik standartları sağlamak için oluşturulmuş olan referans noktasıdır.

Raporlama sistemi Kanun Hükmünde Kararname no. 24/2023 - Bilgi uçurma

 Valagro S.p.a, yürürlükteki tüm düzenlemelere uygun hareket ederek eylemlerine her zaman etik, mesleki dürüstlük ve bağımsızlık değerleri ile rehberlik etmiştir. Bu amaçla, ilgili raporların yönetilebilmesi için 2014 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) uyarınca bir sistem hayata geçirilmiştir. 24/2023.

 

 Güvenli fısıldama raporlama sistemi

Syngenta Biologicals: Eski şirketimiz Valagro ile başlayıp 1980'den bu yana devam eden bir doğa tutkusu

Syngenta Biologicals, günümüzde yetiştiricilere daha fazla seçenek ve esneklik sağlamak için bilime dayalı inovasyonlar sunan, tarımsal biyolojik ürünlerde global bir liderdir. 

Bir değer hikayesi

Hikayemiz 1980'lerde kendine özgü bir değerle başladı: Doğaya ve etik değerlere saygı gösterirken sürekli yenilik arayışı. Bunlar, eski şirketimiz Valagro'nun İtalyan pazarında başarılı bir şekilde yer edinmesini sağlayan özelliklerimizdir. Valagro’nun 1990'lı yıllarda inovasyona ve müşterilere odaklanması, Avrupa pazarına daha fazla açılmasına ve Çin, Güney Amerika ve ABD'deki varlığını teyit etmesine olanak sağladı. 

Syngenta, bilime dayalı inovasyonda ortak bir temele dayanan bir yatırım olarak Valagro'yu Ekim 2020'de satın aldı. Satın almanın ardından, her iki şirket de dünyanın her yerindeki çiftçilere hizmet vermek için yakın bir şekilde birlikte çalışarak bilgi paylaşımında bulundu ve dünya lideri bir biyolojik ürünler pazarı için kritik öneme sahip yeteneklerden yararlandı.

Syngenta ve Valagro, genişleyen biyolojik ürünler işimiz için yeni kurumsal markamızı Temmuz 2023'te duyurdu: Syngenta Biologicals, tarihimizde heyecan verici bir dönemi işaret ediyor. Syngenta Biologicals, pazarda tek bir takım olarak varlık gösterme yaklaşımımızı resmileştirerek bize tek ve pazar lideri bir kimlik kazandırıyor. 

Tüm bunların merkezinde, insanlar ve doğa için sürdürülebilir bir gelecek oluştururken çiftçilerin üretkenliği artırmasına yardımcı olmak için çabalayan çalışanlarımız vardır.